  • Model: FES575160
  • Weight: 0.67kg
  • Dim: 170.00mm x 160.00mm x 80.00mm
  • SKU: FES575160
  • UPC: 4014549297315
R 1,309.90
Ex VAT: R 1,139.04
For 10 or more items, click to quote
Festool Abrasive sheet STF D150/48 P40 GR/50 Granat
  • Order number: FES575160
  • Model: STF D150/48 P40 GR/50
Main areas of use
  • Processing modern paint systems
  • Recommended for VOC clear coats
  • Processing hard sublayers
  • Processing plastics, mineral materials, acrylic, repair compounds, fillers
Adapted for
  • for RO 150, ES 150, ETS 150, ETS EC 150, LEX 150, WTS 150, HSK-D 150
  • MULTI-JETSTREAM 2
in carton
Warranty all-inclusive
Features
Strengths and Benefits
    Product Application
    • Processing hard sublayers
    Scope of Delivery
    Accessories
    Technical Data
    Grit P40
    Diameter 150 mm